Jak to u nás vypadá...


Děti mají k dispozici dvě herny.

Ve větší herně, která má cca 24 m2, se odehrává většina denních aktivit dětí. Tato herna je vybavena výškově stavitelnými stoly, zohledňujícími výšku dětské postavy. Stejně tak židle byly vybírány s ohledem na zdravé sezení našich dětí, z tohoto důvodu byly vybrány židle Airflex, tedy židle zajišťující ergonomické a pružné sezení. Tyto židle jsou v klubu dětem k dispozici ve velikostech č. 2, č. 3, a č. 4, tj. pro výšku postavy v rozmezí od 108 cm do  159 cm. Děti byly vzhledem k výšce svých postav poučeny, které židle jsou pro ně vhodné (odlišení barevnou značkou). K sezení mohou děti využívat i dva sedací vaky a jak se již v minulých dnech ukázalo, tyto jsou u dětí velmi oblíbené. V herně se dále nachází koberec o velikosti 2m x 2m, který je určený k podpoře her na zemi. Ve velké herně se nachází i zázemí pečujících osob a dále nábytek, ve kterém mají děti k dispozici různé druhy her a stavebnic, lego, knihy, ale i drobnější sportovní vybavení (např. chodící špunty).

V druhé herně, která je o velikosti cca 12 m2, se nachází pouze stolní fotbal pro 4 osoby. Tento fotbal byl z důvodu zvýšení bezpečnosti vybrán tak, aby měl teleskopické tyče, tj. minimalizace nechtěných zranění. 

V dětském klubu jsou instalovány bezpečnostní světla se záložní baterií, v menší herně je umístěn hasící přístroj a lékárnička.